Вівторок, 19.03.2024, 10:07

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Рудня-Почаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Наші новини [18]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

     Перша письмова згадка про школу с. Пустоіванного датується листопадом 1898 р. ЇЇ засновником був Володимир Іванович Шумовський. Першим вчителем – дяк Михайло Лисицький. У церковно-приходській школі 1898 р. навчалося 35 дітей ( з них чотири дівчинки) З 1915 р. за вчительський стіл школи с. Пустоіванного стала випускниця Житомирської гімназії Олена Шишкова. Діти навчались охоче і вже в 1931 р. в школі навчалось понад 70 дітей ( церковний звіт за 1931 р.)
    Справжній розквіт освіти в селі бере початок з 1944 р. Після звільнення села від німецьких окупантів ( березень 1944 р.) під школу виділяється найкраще приміщення – колишньої гміни. І 1 вересня цього ж року розпочалось навчання в початкових класах.
     Починаючи з 1945-1946рр. в школу почали прибувати вчителі із Східної України. Першими були : Поліна Митрофанівна Грицай, Олександра Дмитрівна Сахарська, Галина Іванівна Гусарук. В 1946 р. в школу приїжджає Ілля Степанович Козаченко, і стає першим директором школи. 
     З 1957 року школа стає середньою. В школі панував культ знань. Велику увагу приділяють позаурочній роботі, а особливо спорту.
     З 1963 року школу очолював Володимир Іванович Баб'юк . Він поставив собі за мету здійснити мрію Козаченка – побудувати нове приміщення школи. З великими труднощами до кінця 60-х рр. йому вдалося виготовити документацію, але розпочати будівництво не судилось.
    В школі панував культ знань. Молоді вчителі вчились у більш досвідчених. З 1973 по 1992 рік школу очолювала Тамара Кузьмівна Корсунь (з 1967 р. працювала завучем, зараз вона перебуває на заслуженому відпочинку). Райвідділ освіти тоді очолив Є.П.Гудима. Завдяки спільним зусиллям навесні 1974 р. розпочали будівництво.
 
 
 
    З цього часу починається новий відлік часу в житті школи. Почали готуватись до переходу в нове приміщення, але не випускали з поля зору основне завдання — давати учням знання, готувати до самостійного дорослого життя.
    Першого вересня 1977 року нова школа гостинно відчинила свої двері для 320 учнів. За підготовку школи до 1977-1978 н.р. колектив посів І місце і був відзначений Перехідним Червоним прапором, грошовою премією. Помалу "обживали" подвір’я . Під керівництвом Г. П. Хмари посадили фруктовий сад, розбили клумби для квітів, навчально-дослідницькі ділянки, озеленили подвір’я.
   Це були роки напруженої творчої праці, яка згуртувала колектив. Відпочивали теж разом: екскурсії пам’ятними місцями, поїздки до театрів м. Львова, Рівного , організація тематичних вечорів, вогників, вечорів запитань і відповідей.
 
 
    Рудня-Почаївська школа завжди славилась своїми педагогами. Їхня праця високо цінувалась. 4 стали відмінниками народної освіти, 1 – нагороджений орденом " Знак Пошани", О. І. Крук – Почесною Грамотою Верховної Ради України, медаллю А. С. Макаренка, 5 – Грамотами Міністерства освіти України, 7 – грамотами облво, 13 – грамотами райвно.
    Сьогодні школа налічує 11 класокомплектів, працює 27 вчителів. З них 1 вчитель – методист, 9 - з вищою кваліфікаційною категорією, 8 вчителів І кваліфікаційної категорії, 5 – ІІ, 4 – «спеціалісти»; 14 чоловік обслуговуючого персоналу. З 2006 р. цей колектив очолює творчий ініціативний директор Вижицька Мар'яна Володимирівна.
     Кожного дня на дітей чекають 19 просторих класних кімнат, 10 навчальних кабінетів, майстерня, сучасний комп’ютерний клас, працюють гуртки. До послуг учнів актовий зал, бібліотека, їдальня, спортивний зал, стадіон, дитячий ігровий
 
 
 
майданчик, медичний пункт.
    Вихованці школи, завдяки участі та неодноразовій перемозі у різноманітних конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях здобувають як перемогу для школи, так і піднімають її рейтинг.
    Гордістю школи є музей " Історія нашого села". Його почали формувати ще у 70-х роках, коли директором школи була Корсунь Тамара Кузьмівна.
 
 
    Розпочав цю роботу колишній вчитель історії Валентин Володимирович Пащук, зібрані ним експонати і стали базою сьогоднішнього музею .Тепер цю справу з не меншим успіхом продовжує вчитель історії Володимир Михайлович Лінник, стараннями якого музей значно поповнився новими експонатами . У2005 році Рудня-Почаївському шкільному музею Міністерство освіти і науки України присвоїло звання "зразковий", а його керівнику оголошена подяка за перемогу в районній програмі: " Кращий шкільний музей".
    Відкриттю передувала дуже велика робота. Були використані архівні матеріали м. Луцька і Рівного. Допомогу надавали вчителі, учні, працівники школи. Весь зібраний матеріал був систематизований, виїжджали спеціалісти з Краєзнавчого музею м. Рівного з рекомендаціями по оформленню експозиційних розділів.
    В музеї представлені 16 експозиційних розділів:
1. " Наш край, село в найдавніші часи. Перша згадка про село".
2. " Село періоду козаччини".
3. " Т. Г. Шевченко і наш край".
4. " Наше село в к. ХІХ на поч.. ХХ ст. Промислові підприємства на території села".
5. "Церква в нашому селі".
6. " Село під час Першої світової війни 1914-1918рр."
7. " Події 1917 – 1920рр."
8. " Село під владою Польщі" ( 1921 – 1939 рр.)
9. " Наше село під час Другої світової війни 1939-1945рр."
10. " Діяльність УПА".
11. " Село в ІІ п. 40-х поч. 50-х рр. ХХ ст."
12. " Історія колгоспу ім. Суворова с. Пустоіванне".
13. " Історія Рудня-Почаївської ЗОШ ( з часу заснування до сьогоднішніх днів)".
14. " Село в наші дні".
15. " Вишивки в нашому селі".
16. " З історії грошей".
    Відповідно до кожного розділу підготовлені екскурсоводи. Екскурсоводами є члени історико-краєзнавчого гуртка, який діє при музеї. Це учні 6-11 класів. Славиться школа і талановитими від Бога дітьми. Це юні художниці Одарчук Марія, Процик Інна, які не тільки є переможцями різних як районних, обласних так і Всеукраїнських конкурсів. Їх роботи милують око як наших учнів і вчителів, так і гостей школи. Це маленька, але досить перспективна поетеса Росоловська Ольга, яка уже випустила дві збірки віршів.
 
Гордиться школа своїми талантами
 
 
        Босий Роман, учень 8 класу – І місце у ІІ етапі (районному) Всеукраїнської олімпіади з математики; ІІІ місце у ІІІ етапі (обласному) Всеукраїнської олімпіади з математики; ІІ місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу «мій голос я віддаю на захист природи» в номінації «Екологічні казки. Переможець районного, обласного, лауреат Всеукраїнського конкурсу читців-декламаторів; учень Західноукраїнської заочної математичної школи. (м.Тернопіль).
 
 
Процик Інна, учениця 11 класу – І місце в районному , І місце в обласному конкурсах малюнків «Безпека на дорогах – це життя».
 
 
Одарчук Марія, учениця 11 класу (студентка – на сьогоднішній день) - І місце в районному, ІІ місце в обласному конкурсах «Я хочу жити в якісному світі». ІІ місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Мій голос я віддаю на захист природи», номінація «Малюнок на тему «Збереження природно-заповідного фонду України».
 
 
Росоловська Ольга, учениця 9 класу. Випустила дві збірки віршів «Посварилась гарбузиха» «В гостях у Барвінка» (2008 рік)
 
      На базі школи в жовтні 2007 року було відкрито осередок МАЛІЖ – громадська творча дитяча міжнародна організація, основною метою якої є сприяння творчій діяльності обдарованих дітей. Учениця 9-го класу Росоловська Ольга друкувала свої вірші в газеті «Мала академія – сузір’я», що виходить у місті Львові. Прозові твори надсилала до газети учениця 8-го класу Краплич Анна. Росоловська Ольга та Одарчук Марія отримали запрошення та були учасниками V Міжнародного фестивалю юних поетів,прозаїків, митців художнього фото, малюнку та авторської пісні «Рекітське сузір’я». На фестивалі Росоловська презентувала свої поетичні збірки «Посварилась Гарбузиха», «В гостях у Барвінка», Одарчук Марія представила на фестиваль свої картини. Приємно відзначити, що обидві учениці Рудня – Почаївської ЗПСШ зайняли призові місця.
      Повноцінне життя у школі захоплює, кличе до нових різноманітних видів діяльності, поглиблюючи пізнавальні завдання, підвищує інтелектуальний рівень дітей, дозволяє використовувати, застосовувати сучасні передові технології і ставить дітей у такі умови, де гармонійно розвивається особистість кожної дитини і де діти з найменшими затратами сил і часу набувають якнайбільше навичок і знань, необхідних для дітей прийдешнього покоління.
Форма входу

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту
Радивилівська ЦСПШБ Козинська ПШБ
Крупецька ПШБ
Дружбівська ПШБ
Михайлівська ПШБ
Теслугівська ПШБ
Хотинська ПШБ

Партнери

--->


с. Іванівка Рівненська обл. Радивилівський р-н.© 2024
Конструктор сайтів - uCoz