1). Співпраця зі школою. Як неможливо відокремити процес навчання від процесу виховання, так неможливо відокремити проблеми школи й бібліотеки. Завдання бібліотеки – інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу. В бібліотеці створений інформаційно-методичний банк на допомогу навчально - виховному процесу, де представлені дидактичні матеріали, методичні поради для проведення предметних тижнів, методичні посібники для вчителів і учнів, інформаційні бюлетені, прес-моніторинг " Педагогічна панорама". В тематичних папках зібрана інформація про навчальні заклади, порядок зарахування в ВНЗ, нові педагогічні технології. Бібліотека бере участь у проведенні предметних тижнів. Відповідно тематики організовує виставки літератури, підбирає літературу для проведення вікторин, допомагає учням у доборі літератури для написання рефератів, проводить масові заходи. Організовуються тематичні екскурсії до бібліотеки, проводяться бесіди, вікторини, знайомства з новими книгами... Під час спілкування, індивідуальних бесід бібліотекар бере участь у розвитку навчальних навичок читання, створює вільний доступ до книжкового фонду. Адже треба домагатися не читання заради читання, а читання як самостійної діяльності дитини у світі книжок, з якої починається її освіта, самовиховання.
2). Робота з д1тьми. При бібліотеці створене дівчаче любительське об'єднання " Наталочка", членами якого є учениці 6-9 класів. Девіз клубу: " У людині має бути все прекрасним : і обличчя, і одяг, душа, і думки." Основна мета: виховувати почуття прекрасного в житті, любов до національних традицій, до краси і гармонії навколишнього світу. Основними формами роботи в клубі є бесіди на різні теми :" Про що мріє сучасна Мавка?", " Поважаючи інших – поважай себе", " Дивний світ колекцій", "Чарівне коло зодіаку". Ігри-конкурси: " Розкажи про себе і своє ім'я", " Будь здоровою і вправною", анкетування та тестування. Члени клубу є активними учасниками масових заходів, що проводяться бібліотекою.
3.)Реалізуємо обласну програму " Національного виховання молоді " Бібліотека активно долучилася до реалізації регіональної програми національного виховання учнівської молоді. З цією метою за основними розділами змісту програми створені рекомендаційні списки літератури та картотеки для надання методичної допомоги класним керівникам і класоводам. Повага і любов до рідного краю, народних традицій починається із цінування писемних пам’яток, сімейних реліквій, предметів побуту. Бібліотека проводить масові заходи по пропаганді місцевих звичаїв і обрядів. Це години народознавства та народознавчі свята : " Віночок вити, життя любити", "Свята зимового циклу", " Скарби бабусиної скрині", " Свято Миколая " ... Бібліотека формує краєзнавчий фонд, де зібрана література по історії рідного краю, довідкові видання, книги письменників нашого краю. Краєзнавчі уроки проводяться на базі шкільного музею, що дає змогу використовувати при цьому документальні матеріали, старовинні предмети побуту.